Chovatelský kroužek při ZŠ Lichnov

Jsme žáci základní školy v malebné obci Lichnov v okrese Bruntál. Máme rádi zvířata. Zajímá nás jejich chování, čím se živí, jejich rozmnožování, odchov mláďat, odkud pocházejí a mnoho jiných věcí. V kroužku se o zvířata staráme, pozorujeme je a někdy si s nimi i hrajeme. Prostě nás to baví.
Chovatelský kroužek při ZŠ a MŠ LIchnov
793 15 Lichnov 46
tel: 554 643 130
Chovatelský kroužek při
Základní škola a Mateřská škola Lichnov,
okres Bruntál, příspěvková organizace
793 15 Lichnov 46

IČ: 75026236
Výskyt: Jezero Tanganjika
max. dosahovaná velikost: 27 cm
Teplota: 21 - 25 stupňů
Temperament: teritoriální ryba

Tohoto peřovce je nutno chovat spolu s ostatními cichlidami z jezera Tanganika a to z důvodu jeho zvláštního způsobu rozmnožování. Třou se mezi právě vytírajícími se cichlidami a dokáží jim podstrčit vlastní jikry tak, že cichlidy se pak starají nejen o své budoucí potomstvo, ale i o potomstvo tohoto peřovce. Navíc plůdek peřovce se vyvíjí výrazně rychlejí a budoucí potomstvo cichlid mu slouží jako zdroj potravy. Díky tomu získal i své jméno. Tak jako pro ostatní ryby z jezera Tanganika, není nutné mít v akváriu rostlinky, ale je nezbytné zajistit dostatek kamenů s jeskyňkami a úkryty. Peřovec kukaččí bývá aktivní během dne.

V současné době se v obchodech objevují kříženci (označovaní někdy jako Synodontis sp.), kteří jsou některými obchodníky vydáváni za Synodontis multipunctata viz obrázek dole.
DSC_0051.JPG
Fotografie0266.jpg
DSC_0028.JPG
WP_20190228_14_49_25_Pro.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one